Za přírodou a lidmi Indočíny

cena od 72 800 Kč termín: 31.10.2019 délka: 18 dní (zájezd č. 484772)

18 - denní zájezd

Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro relativně izolované horské oblasti to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé tzv. horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravíme se za Bílými Thajci, Hmongy, obyvateli etnik Khmu či Akha a dalšími, které doposud snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny a zastavíme se i ve starobylých městech Hanoji a Luang Phrabangu. Tady všude nás bude provázet nádherná příroda, pohnutá historie i přátelská povaha obyvatel tohoto krásného koutu světa.
Poznámka:

Typ vietnamského víza pro tento zájezd se může lišit dle mezinárodního letu – v případě zpátečního letu přes Hanoj je třeba vícevstupové vízum, vyřizované na ambasádě (3000 CZK), v případě zpátečního letu přes Thajsko se používá vízum jednovstupové elektronické (1000 CZK). Informace ohledně typu víza budou upřesněny dle konkrétního letového řádu.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
31.10.2019 17.11.2019 18 72 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Hanoj : přílet; staré město – chrám Ngoc Son s dřevěným Mostem jitřních paprsků, Hoan Kiem – jezero Navráceného meče s Želví věží; vodní loutkové divadlo , možnost projížďky rikšami uličkami staré Hanoje.
3. den:Hanoj – Sapa: dokončení prohlídky hl. m. – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu, mauzoleum Ho Či Mina ; rozloučení s ruchem Hanoje a půldenní přejezd k horám.
4. den:Sapa – městečko na úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fansipan (3143 m): nenáročný treking v nádherném horském prostředí – malebné rýžové terasy a příslušníci četných etnických menšin.
5. den:Sapa – Bac Ha: cesta vietnamsko-čínským pohraničím, návštěva venkovského trhu – nepřeberné množství zboží, místní "horské" etnické menšiny v pestrém tradičním oblečení.
6. den:Bac Ha – Hoang Su Phi: nádherné scenérie hor severního Vietnamu – rýžová políčka, čajové plantáže a vesničky Květinových Hmongů, Tajů a dalších.
7. den:Hoang Su Phi – Yen Minh: krásné výhledy na horské vrcholky – cestou návštěva místní vesnice, scénický průsmyk Quan Ba.
8. den:Yen Minh – Meo Vac: připomínka historie obchodu s opiem – palác rodiny Vuong, starobylé uličky a trh ve vesnici Dong Van, fantastické scenérie průsmyku Ma Pi Leng.
9. den:Meo Vac – NP Ba Be: etnologické muzeum; NP Ba Be – jedna z nejkrásnějších oblastí Vietnamu – množství unikátní fauny a flóry, vesničky domorodých etnik, četné jeskyně vzniklé působením vody.
10. den:Ba Be – Hanoj: projížďka lodí v krásném prostředí řeky Nang – návštěva jeskyně Puong a vodopádu Dau Dang; večer návrat do Hanoje.
11. den:Hanoj – Luang Phrabang : přelet do Laosu – toulky někdejším královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, dochovalou koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; barvitý večerní trh.
12. den:Luang Phrabang – Phonsavan: krajina vápencových skal , týkových plantáží a políček rýže a zeleniny – výlet k vodopádům s možností koupání; pokračování do Phonsavanu.
13. den:Phonsavan – Vang Vieng: Planina džbánů s až 2000 let starými kamennými nádobami – jedno z nejtajemnějších míst JV Asie , ruiny někdejšího hlavního města v Xieng Khuang; pokračování hornatou krajinou s krásnými výhledy do Vang Viengu.
14. den:Vang Vieng : odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů – nenáročná plavba na kajacích, možnost půjčení kol či návštěvy jeskyní.
15. den:Vang Vieng – Vientiane : přesun do hlavního města Laosu – chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy , symbol Laosu zlatá stúpa That Luang , pozůstatek koloniální minulosti – vítězný oblouk Patuxai.
16. den:Vientiane: celodenní výlet do NP Phou Khao Khouay – krásná oblast málo zasažená působením člověka, známá výskytem orchidejí a mnoha druhy ptactva.
17. - 18. den:Vientiane – Praha: odlet přes Hanoj nebo Bangkok zpět domů, přílet do ČR 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

78 800 Kč
Základní cena od 78 800 Kč

Královská města Indočíny

Vietnam
Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie a poznejte to nejlepší, co někdejší Indočína nabízí. Projdeme se kolem hanojského Jezera Navráceného meče, zažijeme nezapomenutelnou plavbu Zátokou zanořujícího se draka, loďkou se projedeme po Voňavé řece v Hue. Se zatajeným dechem budeme kráčet okolo majestátních…
termín: 24.10.2019 délka: 15,18 dní
58 800 Kč
Základní cena od 58 800 Kč

Silvestr ve Vietnamu

Vietnam
Vyměňte mrazivé a pošmourné dny za sluncem zalité jižní pobřeží Vietnamu a oslavte s námi Nový rok na ostrově Phu Quoc, na jednom z nejhezčích míst jihovýchodní Asie. Naše cesta kombinuje poznání i zábavu, dobrodružství i aktivní odpočinek, ruch velkoměsta, poklidnou vesnickou atmosféru i svérázný život…
termín: 26.12.2019 délka: 10 dní
49 990 Kč
Základní cena od 49 990 Kč

Barevný Vietnam s plavbou v zátoce Ha Long Bay

Vietnam
V minulém roce jsme vám jako naši novinku představili jižní Vietnam s deltou Mekongu. V roce 2017 bychom vás rádi pozvali na cestu severním a centrálním Vietnamem, jehož barvy se vzájemně prolínají a dohromady tvoří kompaktní mozaiku plnou kulturních, gastronomických a etnických zážitků. Tato cesta vás…
termín: 08.05.2019 délka: 17 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Da Nang 28 °C
Ha Noi 29 °C
Ho Chi Minh 33 °C
Hue 27 °C
Yangon 33 °C

Základní informace

Vietnam

Vietnam
Hlavní město: Hanoj
Počet obyvatel: 66 950 792
Měna: VND
Rozloha: 332,569 km2

Místopisy

  • Vodní loutkové divadlo

    se ve Vietnamu hraje už od jedenáctého století, tradice se zachovala dodnes. Uvádí se, že na nápad hrát divadlo s loutkami ve vodě přišli rolníci z rýžových polí kolem Rudé…

  • Severní Vietnam

    Region Severní Vietnam je značně chudší než jižní části země. Existují zde silné rozdíly v kultuře a politice. Nachází se tu největší a zároveň hlavní město Vietnamu Hanoi,…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://vietnam.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-prirodou-a-lidmi-indociny-2018-484772/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://vietnam.vasezajezdy.cz