Za přírodou a lidmi Indočíny

cena od 72 800 Kč termín: 31.10.2019 délka: 18 dní (zájezd č. 484772)

18 - denní zájezd

Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro relativně izolované horské oblasti to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé tzv. horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravíme se za Bílými Thajci, Hmongy, obyvateli etnik Khmu či Akha a dalšími, které doposud snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny a zastavíme se i ve starobylých městech Hanoji a Luang Phrabangu. Tady všude nás bude provázet nádherná příroda, pohnutá historie i přátelská povaha obyvatel tohoto krásného koutu světa.
Poznámka:

Typ vietnamského víza pro tento zájezd se může lišit dle mezinárodního letu – v případě zpátečního letu přes Hanoj je třeba vícevstupové vízum, vyřizované na ambasádě (3000 CZK), v případě zpátečního letu přes Thajsko se používá vízum jednovstupové elektronické (1000 CZK). Informace ohledně typu víza budou upřesněny dle konkrétního letového řádu.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
31.10.2019 17.11.2019 18 72 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Hanoj :   přílet; staré město –  chrám Ngoc Son s dřevěným Mostem jitřních paprsků, Hoan Kiem –  jezero Navráceného meče s Želví věží;  vodní loutkové divadlo , možnost projížďky rikšami uličkami staré Hanoje.
3. den:Hanoj  – Sapa: dokončení prohlídky hl. m. –  Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu,  mauzoleum Ho Či Mina ; rozloučení s ruchem Hanoje a půldenní přejezd k horám.
4. den:Sapa  – městečko na úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fansipan (3143 m): nenáročný treking v nádherném horském prostředí – malebné rýžové terasy a příslušníci četných etnických menšin.
5. den:Sapa – Bac Ha: cesta vietnamsko-čínským pohraničím, návštěva venkovského trhu – nepřeberné množství zboží, místní "horské"  etnické menšiny v pestrém tradičním oblečení.
6. den:Bac Ha – Hoang Su Phi: nádherné scenérie hor severního Vietnamu – rýžová políčka, čajové plantáže a vesničky Květinových Hmongů, Tajů a dalších.
7. den:Hoang Su Phi – Yen Minh: krásné výhledy na horské vrcholky  – cestou návštěva místní vesnice, scénický průsmyk Quan Ba.
8. den:Yen Minh – Meo Vac: připomínka historie obchodu s opiem – palác rodiny Vuong, starobylé uličky a trh ve vesnici Dong Van, fantastické scenérie průsmyku Ma Pi Leng.
9. den:Meo Vac – NP Ba Be: etnologické muzeum; NP Ba Be – jedna z nejkrásnějších oblastí Vietnamu – množství unikátní fauny a flóry, vesničky domorodých etnik, četné jeskyně vzniklé působením vody.
10. den:Ba Be  – Hanoj: projížďka lodí v krásném prostředí řeky Nang  – návštěva jeskyně Puong a vodopádu Dau Dang; večer návrat do Hanoje.
11. den:Hanoj – Luang Phrabang   : přelet do Laosu – toulky někdejším královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, dochovalou koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; barvitý večerní trh.
12. den:Luang Phrabang – Phonsavan:  krajina vápencových skal , týkových plantáží a políček rýže a zeleniny – výlet k vodopádům  s možností koupání; pokračování do Phonsavanu.
13. den:Phonsavan  – Vang Vieng:  Planina džbánů  s až 2000 let starými kamennými nádobami – jedno z nejtajemnějších míst JV Asie , ruiny někdejšího hlavního města v Xieng Khuang; pokračování hornatou krajinou s krásnými výhledy do Vang Viengu.
14. den:Vang Vieng : odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů  – nenáročná plavba na kajacích, možnost půjčení kol či návštěvy jeskyní.
15. den:Vang Vieng – Vientiane : přesun do hlavního města Laosu – chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy , symbol Laosu zlatá stúpa That Luang , pozůstatek koloniální minulosti – vítězný oblouk Patuxai.
16. den:Vientiane: celodenní výlet do NP Phou Khao Khouay – krásná oblast málo zasažená působením člověka, známá výskytem orchidejí a mnoha druhy ptactva.
17. - 18. den:Vientiane – Praha: odlet přes Hanoj nebo Bangkok zpět domů, přílet do ČR 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

59 990 Kč
Základní cena od 59 990 Kč

VIETNAM 55+ Zemí tisíce vůní od severu k jihu

FirstMinute
Vietnam
Poloha: Vietnam 55+ - Zemí tisíce vůní od severu k jihu Země tisíce vůní, pestrých barev a nepřeberného množství chutí. Přesně takový je Vietnam, půvabná kráska skrytá ve stínu známějšího Thajska. Exotická a přitom bezpečná destinace s příchutí dobrodružství nabízí vše, co si může cestovatel přát. Fascinující…
termín: 19.03.2019 délka: 17 dní
72 990 Kč
Základní cena od 72 990 Kč

Vietnam a Kambodža

Vietnam
Hanoj • Ha Long • Hue • Danang • Ho Chi Minh City • Mekong • Cu Chi Tunely • Siam Reap • Angkor Wat • Angkor Thom • jezero Tonle Sap Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 15.
termín: 22.02.2019 délka: 16 dní
73 490 Kč
Základní cena od 73 490 Kč

POKLADY VIETNAMU A KAMBODŽE

Vietnam, Ha Long Bay
Vietnam a Kambodža – ten první s tisíciletou kulturou pod vlivem Číny, Kambodža s kulturou, která náležela k Západní Indii. Obě země byly potom ještě spolu s Laosem sjednoceny v době francouzské kolonizace v umělém impériu, jehož území dnes nazýváme Indočína. Jejich nádherné památky i krajina jako vystřižená…
termín: 25.02.2019 délka: 17 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Da Nang 21 °C
Ha Noi 20 °C
Ho Chi Minh 29 °C
Hue 21 °C
Yangon 30 °C

Základní informace

Vietnam

Vietnam
Hlavní město: Hanoj
Počet obyvatel: 66 950 792
Měna: VND
Rozloha: 332,569 km2

Místopisy

  • Vodní loutkové divadlo

    se ve Vietnamu hraje už od jedenáctého století, tradice se zachovala dodnes. Uvádí se, že na nápad hrát divadlo s loutkami ve vodě přišli rolníci z rýžových polí kolem Rudé…

  • Severní Vietnam

    Region Severní Vietnam je značně chudší než jižní části země. Existují zde silné rozdíly v kultuře a politice. Nachází se tu největší a zároveň hlavní město Vietnamu Hanoi,…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://vietnam.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-prirodou-a-lidmi-indociny-2018-484772/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://vietnam.vasezajezdy.cz