Za přírodou a lidmi Indočíny

cena od 72 800 Kč termín: 31.10.2019 délka: 18 dní (zájezd č. 484772)

18 - denní zájezd

Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro relativně izolované horské oblasti to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé tzv. horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravíme se za Bílými Thajci, Hmongy, obyvateli etnik Khmu či Akha a dalšími, které doposud snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny a zastavíme se i ve starobylých městech Hanoji a Luang Phrabangu. Tady všude nás bude provázet nádherná příroda, pohnutá historie i přátelská povaha obyvatel tohoto krásného koutu světa.
Poznámka:

Typ vietnamského víza pro tento zájezd se může lišit dle mezinárodního letu – v případě zpátečního letu přes Hanoj je třeba vícevstupové vízum, vyřizované na ambasádě (3000 CZK), v případě zpátečního letu přes Thajsko se používá vízum jednovstupové elektronické (1000 CZK). Informace ohledně typu víza budou upřesněny dle konkrétního letového řádu.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
31.10.2019 17.11.2019 18 72 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Hanoj :   přílet; staré město –  chrám Ngoc Son s dřevěným Mostem jitřních paprsků, Hoan Kiem –  jezero Navráceného meče s Želví věží;  vodní loutkové divadlo , možnost projížďky rikšami uličkami staré Hanoje.
3. den:Hanoj  – Sapa: dokončení prohlídky hl. m. –  Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu,  mauzoleum Ho Či Mina ; rozloučení s ruchem Hanoje a půldenní přejezd k horám.
4. den:Sapa  – městečko na úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fansipan (3143 m): nenáročný treking v nádherném horském prostředí – malebné rýžové terasy a příslušníci četných etnických menšin.
5. den:Sapa – Bac Ha: cesta vietnamsko-čínským pohraničím, návštěva venkovského trhu – nepřeberné množství zboží, místní "horské"  etnické menšiny v pestrém tradičním oblečení.
6. den:Bac Ha – Hoang Su Phi: nádherné scenérie hor severního Vietnamu – rýžová políčka, čajové plantáže a vesničky Květinových Hmongů, Tajů a dalších.
7. den:Hoang Su Phi – Yen Minh: krásné výhledy na horské vrcholky  – cestou návštěva místní vesnice, scénický průsmyk Quan Ba.
8. den:Yen Minh – Meo Vac: připomínka historie obchodu s opiem – palác rodiny Vuong, starobylé uličky a trh ve vesnici Dong Van, fantastické scenérie průsmyku Ma Pi Leng.
9. den:Meo Vac – NP Ba Be: etnologické muzeum; NP Ba Be – jedna z nejkrásnějších oblastí Vietnamu – množství unikátní fauny a flóry, vesničky domorodých etnik, četné jeskyně vzniklé působením vody.
10. den:Ba Be  – Hanoj: projížďka lodí v krásném prostředí řeky Nang  – návštěva jeskyně Puong a vodopádu Dau Dang; večer návrat do Hanoje.
11. den:Hanoj – Luang Phrabang   : přelet do Laosu – toulky někdejším královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, dochovalou koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; barvitý večerní trh.
12. den:Luang Phrabang – Phonsavan:  krajina vápencových skal , týkových plantáží a políček rýže a zeleniny – výlet k vodopádům  s možností koupání; pokračování do Phonsavanu.
13. den:Phonsavan  – Vang Vieng:  Planina džbánů  s až 2000 let starými kamennými nádobami – jedno z nejtajemnějších míst JV Asie , ruiny někdejšího hlavního města v Xieng Khuang; pokračování hornatou krajinou s krásnými výhledy do Vang Viengu.
14. den:Vang Vieng : odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů  – nenáročná plavba na kajacích, možnost půjčení kol či návštěvy jeskyní.
15. den:Vang Vieng – Vientiane : přesun do hlavního města Laosu – chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy , symbol Laosu zlatá stúpa That Luang , pozůstatek koloniální minulosti – vítězný oblouk Patuxai.
16. den:Vientiane: celodenní výlet do NP Phou Khao Khouay – krásná oblast málo zasažená působením člověka, známá výskytem orchidejí a mnoha druhy ptactva.
17. - 18. den:Vientiane – Praha: odlet přes Hanoj nebo Bangkok zpět domů, přílet do ČR 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

57 700 Kč
Základní cena od 57 700 Kč

Okruh Vietnamem

Vietnam
SAIGON • HUE • DANANG • MRAMOROVÉ HORY • HOI AN • PHU QUOC V termínech 3.4.-17.4. a 7.11.-21.11.2019 zájezd s českým průvodcem během poznávací části programu (při minimálně 10 osobách). Pobyt u moře individuálně. V dalších termínech individuální zájezd s využitím místních anglicky mluvících průvodců…
termín: 01.02.2019 délka: 15 dní
58 800 Kč
Základní cena od 58 800 Kč

Silvestr ve Vietnamu

Vietnam
Vyměňte mrazivé a pošmourné dny za sluncem zalité jižní pobřeží Vietnamu a oslavte s námi Nový rok na ostrově Phu Quoc, na jednom z nejhezčích míst jihovýchodní Asie. Naše cesta kombinuje poznání i zábavu, dobrodružství i aktivní odpočinek, ruch velkoměsta, poklidnou vesnickou atmosféru i svérázný život…
termín: 26.12.2018 délka: 10 dní
74 800 Kč
Základní cena od 74 800 Kč

Vietnam a Kambodža

Vietnam
Toužíte nahlédnout do tajemných zákoutí Angkoru, jednoho z největších chrámových komplexů na světě? Strávit romantickou noc v zátoce Halong, kde se kdysi dávno měl podle pověstí zanořit drak? Spatřit slavné vodní loutkové divadlo či ochutnat pravé vietnamské závitky? Během této cesty toho stihneme ještě…
termín: 13.02.2019 délka: 16,19 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Da Nang 28 °C
Ha Noi 29 °C
Ho Chi Minh 33 °C
Hue 27 °C
Yangon 33 °C

Základní informace

Vietnam

Vietnam
Hlavní město: Hanoj
Počet obyvatel: 66 950 792
Měna: VND
Rozloha: 332,569 km2

Místopisy

  • Severní Vietnam

    Region Severní Vietnam je značně chudší než jižní části země. Existují zde silné rozdíly v kultuře a politice. Nachází se tu největší a zároveň hlavní město Vietnamu Hanoi,…

  • Centrální pobřeží

    Starobylé město Hue (sídlo vietnamských králů) nebo Hoi An jsou příklady vietnamských měst, zapsaných na seznamu UNESCO. Obě se nacházejí v regionu Centrální pobřeží.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://vietnam.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-prirodou-a-lidmi-indociny-2018-484772/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://vietnam.vasezajezdy.cz