Čína a Vietnam

cena od 76 800 Kč termín: 04.04.2019 délka: 18 dní (zájezd č. 446349)

18 - denní zájezd

Čína není jen Dlouhá zeď, Hliněná armáda a Peking či Šanghaj... Objevte kouzlo Hongkongu, poznejte nejkrásnější místa jižní Číny. V okolí Kantonu – města veletrhů – uvidíme pozoruhodné mnohapatrové věže budované na obranu před bandity. Projdeme se mezi unikátními červenými pískovcovými útvary a ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků se svezeme lodí mezi vápencovými mogoty. Uvidíme také, jak vysoko se šplhají terasy rýžových polí v oblasti zvané Dračí hřbet. Ve Vietnamu zamíříme do zátoky Zanořujícího se draka, přezdívané "Guilin na vodě", kde strávíme romantický nocleh na lodi. Rušný městský provoz a vietnamská historie nás bude provázet v Hanoji, krásnou klidnou atmosféru si vychutnáme v uličkách starobylého Hoi Anu. A na závěr si v Danangu krátce odpočineme na plážích Jihočínského moře. Okuste s námi zajímavé spojení krás jižní Číny a severního Vietnamu!
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
04.04.2019 21.04.2019 18 Praha 76 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Hongkong : přílet odpoledne či večer, transfer do hotelu; pohled na večerní rozzářený ostrov Hongkong.
3. den:Hongkong –  Kanton (Guangzhou, Kuang-čou): výjezd na  Victoria Peak  s výhledem na celé město, procházka rušnými ulicemi moderního velkoměsta; odpoledne přejezd vlakem do Kantonu – procházka po večerní obchodní třídě .
4. den:Kanton –  Kaiping (Kchaj-pching): celodenní výlet do oblasti diaolou (tiao-lou) –  opevněné mnohapatrové věže (asi 1800 v celé oblasti) budované proti banditům, návštěva nejzajímavějších vesniček .
5. den:Kanton –   Danxia (Tan-sia): 57 m vysoká Hua Ta (Chua-tcha) –  Květinová pagoda , buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), 600 m vysoká TV věž –  2. nejvyšší na světě  uprostřed moderní zástavby, výstavní rezidence klanu Chen (Čchen); odpoledne přejezd mikrobusem do pohoří Danxia.
6. den:Danxiashan  : celodenní prohlídka přírodního geoparku – procházka mezi   různě vymodelovanými skalními útvary z červeného pískovce (380 útvarů s výškou až 409 m); noční přejezd lůžkovým vlakem.
7. den:Guilin (Kuej-lin) –  Longji (Lung-ťi): ráno příjezd do Guilinu a výlet na rýžové terasy  Longji v oblasti zvané  Dračí hřbet , obývané několika nár. menšinami –  procházka po terasách s výstupem na vyhlídku; nocleh na ztichlých terasách po odjezdu většiny turistů.
8. den:Longji –  Yangshuo (Jang-šuo): sjezd dolů a přejezd do centra oblasti homolovitých kopečků  – výstup na vyhlídku na do nekonečna se táhnoucí homole a plavba na "vorech" po řece Li mezi homolemi.
9. den:Yangshuo  – Nanning (Nan-ning) – Hanoj: projížďka po okolních vesničkách a mezi rýžovišti ; přesun na nádraží v Guilinu –  přejezd rychlovlakem do Nanningu a následně přelet do hl. m. Vietnamu.
10. den:Hanoj : celodenní prohlídka – rušné tržnice a živé uličky centra, Chrám literatury , mauzoleum Ho Či Mina, jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son a dřevěným mostem Jitřních paprsků ; večer představení věhlasného vodního loutkového divadla .
11. den:Hanoj – Halong : přesun do zátoky Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou a   nezapomenutelný nocleh na lodi .
12. den:Halong – Hanoj: pokračování v plavbě zátokou – návštěva Jeskyně zázraků ; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.
13. den:Hue : příjezd do sídla posledních vietnamských císařů nazývaného "městem harmonie" – prohlídka areálu někdejšího císařského paláce , výlet lodí k pagodě Thien Mu na břehu Voňavé řeky.
14. den:Hue – Danang : rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen ; přejezd do Danangu, ubytování u pláže a odpočinek – možnost koupání, vynikající místní kuchyně bohatá na mořské plody.
15. den:Danang – Hoi An : celodenní výlet do Hoi Anu se zastávkou v zajímavých Mramorových horách ; procházka starobylým městem – japonský krytý most z 16. stol. , úžasná atmosféra kupeckých uliček, ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací .
16. den:Danang : odpočinek na písečných plážích Jihočínského moře či možnost individuálního poznávání města.
17. - 18. den:Danang – Praha: odlet přes některé další asijské letiště (dle letového řádu) domů, přílet do ČR 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

49 990 Kč
Základní cena od 49 990 Kč

Barevný Vietnam s plavbou v zátoce Ha Long Bay

Vietnam
V minulém roce jsme vám jako naši novinku představili jižní Vietnam s deltou Mekongu. V roce 2017 bychom vás rádi pozvali na cestu severním a centrálním Vietnamem, jehož barvy se vzájemně prolínají a dohromady tvoří kompaktní mozaiku plnou kulturních, gastronomických a etnických zážitků. Tato cesta vás…
termín: 08.05.2019 délka: 17 dní
49 990 Kč
Základní cena od 49 990 Kč

Vietnam

Vietnam
15 denní okruh jižním Vietnamem, ve kterém prozkoumáme zajímavé památky, krásy přírody a ochutnáme fantastickou kuchyni! Na křídlech EMIRATES AIRLINES! Poloha: Dle programu
termín: 15.01.2019 délka: 15 dní
57 700 Kč
Základní cena od 57 700 Kč

Okruh Vietnamem

Vietnam
SAIGON • HUE • DANANG • MRAMOROVÉ HORY • HOI AN • PHU QUOC V termínech 3.4.-17.4. a 7.11.-21.11.2019 zájezd s českým průvodcem během poznávací části programu (při minimálně 10 osobách). Pobyt u moře individuálně. V dalších termínech individuální zájezd s využitím místních anglicky mluvících průvodců…
termín: 01.02.2019 délka: 15 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Da Nang 28 °C
Ha Noi 29 °C
Ho Chi Minh 33 °C
Hue 27 °C
Yangon 33 °C

Základní informace

Vietnam

Vietnam
Hlavní město: Hanoj
Počet obyvatel: 66 950 792
Měna: VND
Rozloha: 332,569 km2

Místopisy

  • Severní Vietnam

    Region Severní Vietnam je značně chudší než jižní části země. Existují zde silné rozdíly v kultuře a politice. Nachází se tu největší a zároveň hlavní město Vietnamu Hanoi,…

  • Centrální pobřeží

    Starobylé město Hue (sídlo vietnamských králů) nebo Hoi An jsou příklady vietnamských měst, zapsaných na seznamu UNESCO. Obě se nacházejí v regionu Centrální pobřeží.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://vietnam.vasezajezdy.cz/zajezdy/cina-a-vietnam-446349/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://vietnam.vasezajezdy.cz