Čína a Vietnam

cena od 76 800 Kč termín: 04.04.2019 délka: 18 dní (zájezd č. 446349)

18 - denní zájezd

Čína není jen Dlouhá zeď, Hliněná armáda a Peking či Šanghaj... Objevte kouzlo Hongkongu, poznejte nejkrásnější místa jižní Číny. V okolí Kantonu – města veletrhů – uvidíme pozoruhodné mnohapatrové věže budované na obranu před bandity. Projdeme se mezi unikátními červenými pískovcovými útvary a ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků se svezeme lodí mezi vápencovými mogoty. Uvidíme také, jak vysoko se šplhají terasy rýžových polí v oblasti zvané Dračí hřbet. Ve Vietnamu zamíříme do zátoky Zanořujícího se draka, přezdívané "Guilin na vodě", kde strávíme romantický nocleh na lodi. Rušný městský provoz a vietnamská historie nás bude provázet v Hanoji, krásnou klidnou atmosféru si vychutnáme v uličkách starobylého Hoi Anu. A na závěr si v Danangu krátce odpočineme na plážích Jihočínského moře. Okuste s námi zajímavé spojení krás jižní Číny a severního Vietnamu!
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
04.04.2019 21.04.2019 18 Praha 76 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Hongkong : přílet odpoledne či večer, transfer do hotelu; pohled na večerní rozzářený ostrov Hongkong.
3. den:Hongkong – Kanton (Guangzhou, Kuang-čou): výjezd na Victoria Peak s výhledem na celé město, procházka rušnými ulicemi moderního velkoměsta; odpoledne přejezd vlakem do Kantonu – procházka po večerní obchodní třídě .
4. den:Kanton – Kaiping (Kchaj-pching): celodenní výlet do oblasti diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže (asi 1800 v celé oblasti) budované proti banditům, návštěva nejzajímavějších vesniček .
5. den:Kanton – Danxia (Tan-sia): 57 m vysoká Hua Ta (Chua-tcha) – Květinová pagoda , buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), 600 m vysoká TV věž – 2. nejvyšší na světě uprostřed moderní zástavby, výstavní rezidence klanu Chen (Čchen); odpoledne přejezd mikrobusem do pohoří Danxia.
6. den:Danxiashan : celodenní prohlídka přírodního geoparku – procházka mezi různě vymodelovanými skalními útvary z červeného pískovce (380 útvarů s výškou až 409 m); noční přejezd lůžkovým vlakem.
7. den:Guilin (Kuej-lin) – Longji (Lung-ťi): ráno příjezd do Guilinu a výlet na rýžové terasy Longji v oblasti zvané Dračí hřbet , obývané několika nár. menšinami – procházka po terasách s výstupem na vyhlídku; nocleh na ztichlých terasách po odjezdu většiny turistů.
8. den:Longji – Yangshuo (Jang-šuo): sjezd dolů a přejezd do centra oblasti homolovitých kopečků – výstup na vyhlídku na do nekonečna se táhnoucí homole a plavba na "vorech" po řece Li mezi homolemi.
9. den:Yangshuo – Nanning (Nan-ning) – Hanoj: projížďka po okolních vesničkách a mezi rýžovišti ; přesun na nádraží v Guilinu – přejezd rychlovlakem do Nanningu a následně přelet do hl. m. Vietnamu.
10. den:Hanoj : celodenní prohlídka – rušné tržnice a živé uličky centra, Chrám literatury , mauzoleum Ho Či Mina, jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son a dřevěným mostem Jitřních paprsků ; večer představení věhlasného vodního loutkového divadla .
11. den:Hanoj – Halong : přesun do zátoky Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou a nezapomenutelný nocleh na lodi .
12. den:Halong – Hanoj: pokračování v plavbě zátokou – návštěva Jeskyně zázraků ; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.
13. den:Hue : příjezd do sídla posledních vietnamských císařů nazývaného "městem harmonie" – prohlídka areálu někdejšího císařského paláce , výlet lodí k pagodě Thien Mu na břehu Voňavé řeky.
14. den:Hue – Danang : rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen ; přejezd do Danangu, ubytování u pláže a odpočinek – možnost koupání, vynikající místní kuchyně bohatá na mořské plody.
15. den:Danang – Hoi An : celodenní výlet do Hoi Anu se zastávkou v zajímavých Mramorových horách ; procházka starobylým městem – japonský krytý most z 16. stol. , úžasná atmosféra kupeckých uliček, ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací .
16. den:Danang : odpočinek na písečných plážích Jihočínského moře či možnost individuálního poznávání města.
17. - 18. den:Danang – Praha: odlet přes některé další asijské letiště (dle letového řádu) domů, přílet do ČR 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

40 990 Kč
Základní cena od 40 990 Kč

Vietnam - pohoda v severním Vietnamu - Dračí zátoka s výlety

LastMinute
Vietnam
Tento zájezd vás zavede mezi jednoznačně nejzajímavější partie severního Vietnamu. Nejdříve po příletu do Vietnamu začneme prohlídkou hlavního města Hanoje, kde strávíme 3 dny a budeme zde obdivovat katedrálu i pagody či kouzelné jezero Hoan Kiem v samém centru města. Báječný den vždy zakončíme večeří…
termín: 28.04.2019 délka: 14,15 dní
98 800 Kč
Základní cena od 98 800 Kč

Lodí po Mekongu do Angkor Watu

Vietnam
Poznejte Vietnam i Kambodžu netradičním pohledem – z paluby komfortní lodi! Plujte po Mekongu, jednom z nejznámějších veletoků Asie! Stéká z tibetského podhůří přes několik zemí až do exotického Vietnamu, kde jeho delta svou úrodnou půdou živí velkou část země. Proplujeme i jeho méně známý přítok, Tonle…
termín: 01.11.2019 délka: 15,18 dní
73 490 Kč
Základní cena od 73 490 Kč

POKLADY VIETNAMU A KAMBODŽE

Vietnam, Centrální pobřeží
TO NEJLEPŠÍ Z INDOČÍNY! Vietnam a Kambodža – ten první s tisíciletou kulturou pod vlivem Číny, Kambodža s kulturou, která náležela k Západní Indii. Obě země byly potom ještě spolu s Laosem sjednoceny v době francouzské kolonizace v umělém impériu, jehož území dnes nazýváme Indočína. Jejich nádherné památky…
termín: 01.11.2019 délka: 17 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Da Nang 28 °C
Ha Noi 29 °C
Ho Chi Minh 33 °C
Hue 27 °C
Yangon 33 °C

Základní informace

Vietnam

Vietnam
Hlavní město: Hanoj
Počet obyvatel: 66 950 792
Měna: VND
Rozloha: 332,569 km2

Místopisy

  • Vodní loutkové divadlo

    se ve Vietnamu hraje už od jedenáctého století, tradice se zachovala dodnes. Uvádí se, že na nápad hrát divadlo s loutkami ve vodě přišli rolníci z rýžových polí kolem Rudé…

  • Severní Vietnam

    Region Severní Vietnam je značně chudší než jižní části země. Existují zde silné rozdíly v kultuře a politice. Nachází se tu největší a zároveň hlavní město Vietnamu Hanoi,…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://vietnam.vasezajezdy.cz/zajezdy/cina-a-vietnam-446349/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://vietnam.vasezajezdy.cz